niedziela, 30 października 2011

W turkusach...

Niektórzy z was, szczególnie Ci, którzy zaglądają tu dłużej, zapewne pamiętają kartkę. Niedawno ktoś bardzo zapragnął stać się posiadaczem datownika oraz adresownika wzorowanych na niej. Mówisz - masz:) Nie zawsze możliwe jest spełnianie życzeń, ale ponieważ miałam jeszcze trochę papierów, których użyłam do zrobienia kartki, z radością mogłam tę prośbę spełnić. Zatem dziś post w turkusach:) Mam nadzieję, że i wam się spodoba. Niektóre elementy pokryte glimmer mistem czego oczywiście nie widać... W całym komplecie był jeszcze przepiśnik, ale ponieważ podobny już kiedyś pokazywałam skupię się na datowniku i adresowniku:)


Do adresownika wykorzystałam gotowy już wkład...


..natomiast datownik od podstaw wykonany własnoręcznie:)

Czy tylko mnie irytuje ta zmiana czasu?
Pozdrawiam wieczorowo:*

piątek, 28 października 2011

Jak w bajce...

Tak, tak... tytuł może i nieco przewrotny ale za to pięknie oddaje charakter prac, które dziś pokazuję. Folder na płyty CD i kartka do kompletu.


Zrobione, a właściwie wyczarowane z papierów Primy Pixie Glen. Ostatnio, w kartce ślubnej, pokazywałam bardziej monochromatyczny odcień tej kolekcji, dziś za jej pośrednictwem zapraszam was do bajkowej krainy. Tak przynajmniej kojarzą mi się te papiery pełne delikatnych, romantycznych klimatów w pięknych pastelowych barwach. Takich papierów nawet nie trzeba specjalnie ozdabiać bo same w sobie są bardzo urokliwe... Jeśli zatem macie ochotę przenieść się choć na chwilę w bajkowy świat sięgnijcie po tę kolekcję. Polecam. A teraz już kilka zdjęć:)


Po szczegółowy wykaz materiałów zapraszam tutaj.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny a jeszcze bardziej za ciepłe słowa, które są dla mnie ogromną zachętą:**

czwartek, 20 października 2011

Emocjonalny JOS...


Nasz dzisiejszy odcinek łączy temat: EMOCJE. Moje pierwsze skojarzenie: serce. To, co tam przechowuję ma wpływ na to jaka jestem, jak czuję, myślę i co wypływa ze mnie. Dlatego też przedmiotem mojej pracy uczyniłam jeden z cytatów, który mówi na ten temat, a właściwie na temat tego, że powinnam uważać na to, czym "karmię" moje serce. Dobrze jest mieć "na oku" ważne rzeczy, a jeśli są one dodatkowo ładnie oprawione istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że będę nań spoglądać częściej:)


...i kilka zbliżeń
Jak widać ramka jest naprawdę przestrzenna, ale ostatnio takie za mną "chodzą". Ma wiele wycinanek, kwiatów... jednym słowem to, co lubię:)

Kiedy się zastanawiałam czym się z wami podzielić w dzisiejszym odcinku pomyślałam o małej ramce. Co bardziej uważni zauważyli, że ma fakturowane tło... Można je bardzo prosto zrobić. Wystarczy mieć folder do wytłaczania


i kawałek papieru ściernego, którym przecieramy gotowy, wytłoczony już wzór.


Im papier ciemniejszy tym efekt bardziej spektakularny.
Wiem, wiem, że to proste i że wiele z was zna ten "zabieg" ale może komuś, kto dopiero zaczyna swoją scrapową drogę przyda się ta wiedza:)

Jak wiecie, lubię i robię proste rzeczy z prostych materiałów, nie używam zbyt wielu mediów czy skomplikowanych technik... kończą mi się pomysły na to, czym mogłabym się z wami dzielić (tym bardziej, że osób robiących różne kursy jest wokoło całe mnóstwo). Jeśli zatem chcielibyście coś wiedzieć lub macie jakieś sugestie na temat tego, czym mogłabym się z wami podzielić w następnych odcinkach tego cyklu, chętnie poczytam:)

A tymczasem pozdrawiam i zapraszam na blogi moich koleżanek z zespołu: Anai, Enczy, Finn, Mamuty, Tusi oraz Zielonookiej

Materiałoznawstwo:
Glitz - Beautiful Dreamer - Houndstooth
Glitz - Beautiful Dreamer - Toile
Glitz - Beautiful Dreamer - Floral
MME - Lost & Found 2 Blush - pad 6x6
Prima - Arcadian Collection - White
Prima - Angelica Rose - Col Jewel
Tattered Angels - Framed Fonts - Regal
Glimmer Mist - Aquamarine
Tusz Distress - Vintage Photo

środa, 19 października 2011

Przepiśnik...

Za sprawą papierów Lemonade z kolekcji Summer Kitchen mamy odrobinę lata tej jesieni:) Rzadko sięgam po ten kolor... nie wiedzieć dlaczego...
Więcej szczegółów tutaj.


To tylko jeden z całej góry przepiśników, które ostatnio powstały:)
Pozdrawiam ciepło zdrówka życząc. U nas niestety niedobór w tym temacie.

czwartek, 13 października 2011

Na ślub...

Dziś w ramach inspiracji dla Scrapki.pl mam do pokazania kartkę ślubną. Pełną ażurów i wycinanek... Uwielbiam takie kartki:)Oczywiście z powodu tych "koronkowych" wycinanek kartka potrzebowała pudełka. Mam nadzieję, że godnie uzupełnia się z kartką:)
A wszystko to z papierów Primy: Pixie Glen oraz Printery. Szczegółowy wykaz materiałów znajdziecie tutaj.

wtorek, 11 października 2011

Na bogato...

Wczoraj był post o prostocie, dziś dla przeciwwagi będzie bardziej bogato:)

Uwielbiam te przestrzenne ramki. Mam nadzieję, że obdarowanym też się spodoba.
Pozdrawiam ciepło:**

poniedziałek, 10 października 2011

Pochwała prostoty...

Moja dzisiejsza inspiracja dla Lemonade jest bardzo prosta. Skromny komplecik, który powstał jako podziękowanie z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela dla pewnej Pani Ani.


Uwielbiam materiały, które same w sobie są tek dekoracyjne, że nie potrzebują zbytniej oprawy. Taki jest papier w róże z kolekcji Elegance. Stanowi główną ozdobę ramki.


Literka "a" oraz stempel z odpowiednim cytatem to właściwie jedyne elementy jakie dodałam. No... może jeszcze ramka przeszyta na maszynie:)


Do kompletu kartka utrzymana w tej samej stylistyce.


Proste, a jakże efektowne. Mam nadzieję, że i wam się spodoba:)


I przypominam o słodyczach na blogu Lemonade. Tam do rozdania dwie najnowsze kolekcje papierów i stemple:)Szczegóły tutaj.
Pozdrawiam serdecznie:**

poniedziałek, 3 października 2011

Na okrągło...

Od soboty na blogu Lemonade trwa kolejne wyzwanie. Tym razem zachęcamy was do zrobienia okrągłej kartki.Mam nadzieję, że się przyłączycie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...